Customers Who Bought This Item Also Bought
MEOPTA MeoStar R2 RD 2.5-15X56 4K-2P (illuminated)
€1,673.85
Item in stock: Italy
3 to 5 working days
A robust and bright class of spotting scopes, thanks to the 30 mm one-piece lightweight alloy tube and lenses with MeoBright 5501 coating that ensures up to 99.8 percent light transmission per single surface.
| EAN/UPC | 8594050732902 |
|---|---|
| Manufacturer | MEOPTA |
| Price | €1,673.85 |
| Tube | 30mm |
| Reticle | 4K |
| Optics Brand | MeoStar R2 |
| Magnification | 2.5-15x |
| Objective Diameter | 56mm |
| Illuminated Reticle? | Yes |





Login and Registration Form